Mis on EkspressKonto?

EkspressKonto on ühtne autentimisviis, mis võimaldab Sul näha enda tellimusi ning sisse logida Eesti Päevalehe, Eesti Ekspressi ja Maalehe digilehtedesse, veebiportaalidesse, digiajakirjadesse, mobiililehtedele ja Delfi, Zave.ee ning Õhtulehe keskkondadesse. Loe EkspressKonto kohta lähemalt EkspressKonto on ühtne autentimisviis, mis võimaldab Sul näha enda tellimusi ning sisse logida Eesti Päevalehe, Eesti Ekspressi ja Maalehe digilehtedesse, veebiportaalidesse, digiajakirjadesse, mobiililehtedele ja Delfi, Zave.ee ning Õhtulehe keskkondadesse. Loe EkspressKonto kohta lähemalt siit.

Miks ma pean konto looma?

Konto kasutajanime ja parooliga pääsed ligi digilehe rakendustele, veebiprotaalidele ja mobiililehtedele, saad tellida lugemisõiguseid ja kasutada lugejakoodi. Sisselogimiseks on kõikides keskkondades sellised võimalused:

Kui oled uus lugeja, kasuta sisselogimiseks oma olemasolevat Facebooki, Twitteri või Google’i kontot. Logides edaspidi sisse oma Facebooki, Twitteri või Google’i kontole oled automaatselt sisse logitud ka EkspressKontoga.

Kas võin oma kasutajanime ja parooli edasi anda?

Kui oled loonud EkspressKonto, siis oma kasutajanime ja parooli teistele anda ei tohi. Konto loomisel nõustud väljaandja tingimustega, mille järgi pole salasõna jagamine lubatud.

Kas ma saan lehte lugeda ka välismaal?

Jah, lehte saab lugeda igal pool, kus on internetiühendus. Lehti saad lugeda digilehena, veebist või mobiilist.

Hoiatus: digilehe lugemine tahvelarvutist võib ületada sinu andmeside limiidi ja minna kalliks maksma. Kui loed digilehte tahvelarvutist ja kasutad lehe allalaadimiseks sellist andmesidepaketti (3G/4G), milles on piiratud hulk megabaite, siis arvesta lehenumbrite suurusega. Digilehe suurus on üldjuhul vähemalt 75 MB, Eesti Ekspressi digilehe suurus tahvelarvutis ulatub aga umbes 300 MB-ni, kuid võib olla ka palju suurem.

Eriti tähtis on oma andmeside mahtu jälgida välismaal, kui kasutad andmeside rändlust (roaming). Rändluses on andmeside limiidid väiksemad ja iga limiidi ületanud megabait üsna kallis.

Kas pean ennast alati lugemise lõppedes süsteemist välja logima?

Kui kasutad avalikku arvutit, mida võib Sinu järel kasutada võõras inimene, pead kindlasti end pärast lugemise lõppemist välja logima.. Isikliku arvuti kasutamisel ei ole väljalogimine vajalik.

Kas üks ja sama konto kehtib nii Eesti Päevalehele, Eesti Ekspressile, Maalehele, Õhtulehele kui ka digiajakirjade puhul?

Sinu konto kehtib nii Ekspressis, Päevalehes, Maalehes, Õhtulehes, kõigis digiajakirjades (nt Anne & Stiil, Kalale jne) kui ka näiteks Delfis ja Zave.ee’s. Ära tee lehtede lugemiseks mitut kontot, sellega suureneb risk, et parool ununeb. Sama konto kehtib nii mobiilis, kui ka tava- ja tahvelarvutis.

Kui olen paberlehe tellija, siis kuidas saan digilehti tasuta lugeda?

Iga paberlehe tellija saab lugejakoodi, mis annab tasuta lugemiseõiguse veebis, tahvlis ja mobiilis.

Digitaalsetes kanalites saab tasuta lugeda sama kaua, kui kehtib paberlehe tellimus. Lugemisõiguse saamiseks on vaja üks kord sisestada lugejakood aadressil digilehed.ee/lugejakood. Lugejakoodi saad kas oma arve pealt või helistades klienditeeninduse telefonile 680 4444.

MIS ON DIGIPAKETT?

Mis on digileht?

Digileht on digitaalne ajaleht, mis on mõeldud lugemiseks tava- ja tahvelarvutis ning mobiilis. Digileht pakub lugejale igat lehenumbrit ühtse väljaandena, mis ilmub lehe ilmumise päeval hiljemalt kell 6 hommikul ja mille sisu päeva jooksul ei muudeta. Võrreldes paberlehega kasutab digileht ära mitmesuguseid multimeedia võimalusi, mis teeb lehelugemise huvitavamaks, mitmekülgsemaks ja pakub hulgaliselt lisamaterjali. Eesti Ekspressi, Maalehe, Eesti Päevalehe ja Laupäevalehe LP digilehed sisaldavad lisaks täismahus artiklitele rohkelt pildiseeriaid, videoid, graafikuid ja animatsioone.

Mis on digipakett?

Digipakett on mitmest erinevast väljaandest koosnev digitaalsete toodete pakett, mille ostmisega saab klient oma EkspressKontoga lugemisõiguse kõigile paketis olevatele toodetele. Praegu on võimalik osta Kaksik-, Kolmik- ning Perepaketti. Vaata lähemalt siit, klikkides paketi piltidel

Mis on lugejakood?

Iga paberlehe tellija saab lugejakoodi, mis annab tasuta lugemisõiguse veebis, tahvlis ja mobiilis. Digitaalsetes kanalites saab tasuta lugeda sama kaua, kui kehtib paberlehe tellimus. Lugemisõiguse saamiseks on vaja üks kord sisestada lugejakood aadressil digilehed.ee/lugejakood. Lugejakoodi leiad oma arve pealt või helistades klienditeeninduse telefonile 680 4444.

LUGEMISVÕIMALUSED

Kuidas digilehti lugeda?

Tavaarvutist
Digilehe lugemist tavaarvutis alusta aadressil www.digilehed.ee või logi sisse sulle huvi pakkuva digilehe või –ajakirja veebilehelt.Lugemiseks on vajalik internet ühendus.

Tahvelarvutist ja mobiilist.
Tahvelarvutist ja mobiilist saad digilehte lugeda vastavast rakendusest või väljaande mobiilsest versioonist. Mõlemad eeldavad lugemiseks internetiühenduse olemasolu.

Kui kasutad Apple iPad’I või iPhone’i võta lahti App Store ning laadi alla endale huvipakkuva toote rakendus.

Kui kasutad Androidi operatsioonisüsteemiga tahvelarvutit või telefoni, võta lahti Google Play ning laadi alla endale huvipakkuva toote rakendus. NB! Kõikidel digitoodetel pole oma rakendusi. Tutvu erinevate toodete lugemisvõimalustega “kuidas lugeda” lehel.

Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe, Maalehe ja Õhtulehe artikleid saab täismahus lugeda lisaks digilehele ka veebi kaudu. Lugemisõiguse annab digilehe tellimus või paberlehe tellimusega kaasnev digilehtede lugemisõigus.

Samu artikleid saab täismahus lugeda ka mobiili kaudu. Mobiiliversioon on mõeldud uudistest kiire ülevaate saamiseks kõikjal, kus Sa ka ei viibiks. Mobiilis täismahus artiklite lugemiseks logi oma EkspressKontole sisse mobiiliveebi päisest või mobiiliveebi artikli lõpust.

SEADMED & KASUTUSJUHENDID

Millistest seadmetest pääsen digilehte lugema?

1. Digilehe lugemine tavaarvutis. Selleks piisab tavalisest laua- või sülearvutist, mille operatsioonisüsteem on näiteks Windows, Mac OS või ka Linux. Tähtis on kasutada ajakohast internetilehitsejat, soovitame üht järgnevatest: Mozilla Firefox, Google Chrome või Safari.
2. Digilehe lugemine tahvelarvutis. Sobivad tahvelarvutid on Apple iPad (Erinevad versioonid), Samsung Galaxy Tab 10.1 või muud vähemalt Android 4.44 operatsioonisüsteemiga tahvelarvutid.
3. Ajalehtede lugemine telefonis. Lehti saab telefonis lugeda läbi veebilehitseja, lugemiseks sobivad kõik telefonimudelid, millega on võimalik internetti kasutada ja millel on peal ajakohane operatsioonisüsteem.

Kuidas digilehti tahvelarvutites lugema hakata?

Juhend digilehe lugemiseks iPadis: digilehed.ee/rakendused

Juhend digilehe lugemiseks Androidis: digilehed.ee/android

Millistele tehnilistele tingimustele peab digilehe lugemiseks arvuti vastama?

Tavaarvutist lugemiseks piisab sellest, kui arvutil on sobiv (HTML5 toetav) kaasajastatud internetilehitseja (toetatud on Mozilla Firefox, Google Chrome või Safari) ja operatsioonisüsteem Windows või Mac OSX.

Millistele tehnilistele tingimustele peab digilehe lugemiseks tahvelarvuti vastama?

Tahvelarvutitest sobivad digilehe lugemiseks Apple iPad (soovitame kasutada värskeimat iOS versiooni) või vähemalt Android 4.44 operatsioonisüsteemiga tahvelarvutid

Millistele tehnilistele tingimustele peab ajalehtede lugemiseks mobiiltelefon vastama?

Mobiiltelefonidest sobivad lehelugemiseks kõik uuema põlvkonna telefonid, millel peal ajakohane operatsioonisüsteem ning millega saab internetti kasutada. Vajalik on vaid internetilehitseja olemasolu, mis on tavaliselt telefonis juba olemas.

Mida pean arvestama, kui valin digilehe lugemiseks mobiilse interneti paketi?

Soovitame valida selline pakett, millel on vähemalt 1 GB andmemahtu kuus. Digilehe number „kaalub” üsna palju, 75–300 MB, vahel rohkemgi. Limiidita mobiilse interneti paketi puhul ei pea muretsema, et ületad digilehte alla laadides limiidi. Kui kahtled oma internetipaketi mahus, loe kuni selguse saamiseni ajalehti läbi internetibrauseri, mis on andmeside mõttes optimeeritud kasutama võimalikult vähe ressursse.

Miks on rakendus (app) vahel aeglane?

Selleks võib olla mitu põhjust. Kui tahvelarvuti mälu hakkab täis saama (näiteks on 16 GB mahuga tahvelarvutis vaba ruumi ainult 0,1 GB), on rakendust pea võimatu kasutada. Tee ruumi juurde. Kui loed lehte ja laadid alla uut numbrit samal ajal, võib rakendus olla aeglane. Tõenäoliselt ilmneb see just siis, kui hakkad digilehes suuremahulisi videoid vaatama.

Kuidas uuendada tahvelarvuti või mobiiltelefoni tarkvara?

Tarkvara uuendamiseks tuleb leida vastav võimalus tahvelarvuti või mobiiltelefoni sätete menüüst. Täpne juhis sõltub tahvelarvuti või mobiiltelefoni mudelist ja seda oskab anda seadme edasimüüja.

TELLIMINE & HINNAD

Kuidas saan vormistada digilehe tellimuse?

Vormistades tellimuse keskkonnas www.digilehed.ee, kehtib see kõikides seadmetes. Kui ostad veebist näiteks Eesti Ekspressi lugemisõiguse, saad digilehte lugeda nii veebist kui ka tahvelarvuti- ja mobiiliga. Kõige mugavam on tellida sulle huvipakkuv digitoode püsitellimusega (automaatselt isepikeneva pangakaardi- või mobiilimaksega) – nii ei pea Sa kunagi muretsema tellimuse uuendamise pärast ning saad lugeda valitud väljaandeid kõikidest kanalitest. Püsitellimuse saab iga hetk lihtsalt lõpetada.

Kuidas saan veebis digipaketi tellimuse eest tasuda?

Kui ostad digipaketi lugemisõiguse veebis, saad selle eest maksta pangakaardi (krediit, tavaline pangakaart v.a Maestro), mobiilimakse või pangalingi (Swedbank, SEB pank, Sampo pank) kaudu.

Kas juba tasutud digilehe tellimust on võimalik ajutiselt peatada nagu paberlehe puhulgi?

Ei ole. Aga tellimuse võib tühistada ja kunagi hiljem uuesti alustada.

Kui tühistan paberlehe tellimuse, kas kaotan tasuta ligipääsu ka digilehele?

Jah.

Kui peatan paberlehe tellimuse, kas peatub ka ligipääs digilehele?

Jah.

Kui tellin digilehe, kas saan endale ka paberlehe?

Ei.

Kui palju digileht maksab?

Digilehe hindasid vaata aadressil www.digilehed.ee.

ABI & INFO

Unustasin parooli. Mida teha?

Parooli vahetamiseks vajuta siia.

Kuidas saan anda tagasisidet?

Võta ühendust meie klienditeenindusega meili teel Digipaketi tagasiside veebist või helista +372 680 4444.

Kuidas minu andmeid töödeldakse?

Isikuandmete töötlemise põhimõtted leiad siit.

Kustkohast leian kasutustingimused?

Kasutustingimused leiad siit.